JP,,3.Septembar'' – Nova Varoš, uputilo je poziv građanima da zbog epidemije koja je izazvana korona virusom i vanrednim stanjem, ukoliko su u mogućnosti očitaju stanja vodomera i iste jave putem telefona 62-840 ili putem mail adrese 3.septembar@gmail.com. Vodomere u zajedničkim šahtama očitaće radnici vodovoda.Ukoliko ne budete u mogućnosti da prijavite stanje sa vodomera,obračun će biti izvršen po prosečnoj potrošnji.
Prema rečima Suzane Šuljagić - direktorke JP,,3.Septembar'' svi potrošači ne samo penzioneri u naredna tri meseca do kada je na snazi vanredno stanje neće imati kamatu na usluge koje vrši komunalno preduzeće.Ukoliko se desi da se vanredno stanje produži komunalno preduzeće će sve do kraja vanrednog stanja svoje usluge fakturisati bez kamate.To je samo još jedna od olakšica koju komunalno preduzeće vrši za svoje građane.
Iako rade sa smanjenim kapacitetom zbog trenutnog stanja, iz ovog preduzeća naglašavaju da u saradnji sa opštinom i štabom za vanredne situacije vrše dovoljne nabavke hlora, sa kojim vrše dezinfekciju.
Prema njihovim rečima nema ni zastoja u odvoženju otpada, a i voda sa svih izvorišta je dobrog kvaliteta i može se koristiti za sve namene, naglašavaju da ispitivanje ispravnosti vode vrši Zavod za javno zdravlje iz Užica.
Izvor: Zlatarpress.rs
Foto: JP,,3.septembar''
Foto: JP,,3.septembar''